po tamtej stronie...

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli osoba osierocona nie jest w stanie sama poradzić sobie z rozpaczą po śmierci najbliższych, trzeba podjąć decyzję o pomocy z zewnątrz. Czasem wystarczy zrozumienie przez współodczuwających, innym razem potrzebna jest pomoc specjalisty. W tym miejscu zgromadziliśmy różne propozycje miejsc, w których taką pomoc można uzyskać w zależności od potrzeb osoby pogrążonej w żałobie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli czujesz, że sam nie radzisz sobie z bólem, możesz skorzystać z następujących form pomocy:

1. Forum internetowe dla osób osieroconych - tam znajdziesz zawsze dobre słowo, serce i zrozumienie. Tam znajdziesz tych, którzy przeszli to samo piekło, co Ty. Forum dla osób osieroconych znajduje się na przykład tutaj.

2. Grupa wsparcia dla osób pogrążonych w żałobie - możesz dołączyć do już istniejących grup wsparcia, działających przy hospicjach, parafiach, czy ogłaszających się w Internecie. Możesz też zorganizować własną grupę wsparcia.

3. Rozmowa z psychologiem - z takiej bezpłatnej porady można skorzystać na przykład w hospicjum. Zatrudnieni tam psychologowie mają doskonałą praktykę w postępowaniu z osobami osieroconymi.

4. Udział w rekolekcjach dla osób w żałobie - są one organizowane w różnych parafiach lub ośrodkach rekolekcyjnych, na przykład tutaj.

5. Wirtualne miejsce pamięci o zmarłych - wielu osobom ulgę przynosi pielęgnowanie pamięci o zmarłych w Internecie poprzez umieszczanie w sieci nekrologów i palenie "wirtualnych światełek". Takie popularne miejsce znajduje się na przykad tutaj.

6.Strona internetowa "Dlaczego?" - serwis dla rodziców po stracie dziecka oraz rodziców dzieci chorych. Tu można znaleźć odpowiednie wsparcie, różne rady oraz specjalistyczne forum internetowe. Serwis znajduje się tutaj

7. Strona internetowa "Pomoc po stracie" - strona osoby (psychologa), która doskonale zrozumie każdego z Was, bowiem sama straciła w wypadku wszystkich swoich najbliższych. Na stronie można znaleźć wiele ciekawych artykułów na temat przebiegu żałoby, wskazówki dotyczące pomocy osobom osieroconym, rady dla tych, którzy chcieliby założyć grupę wsparcia, jak również specjalne forum dla osób w żałobie. Strona ta znajduje się tutaj.


Valid HTML 4.01 Transitional